Tisková zpráva GPT 2016

Stáhnout tiskovou zprávu

 

Tisková zpráva Olomouc 21.12. 2015

 

„Grand Prix Thailand 2016 a Carl Orff”

 

Ve dnech 20. – 24. července 2016 se uskuteční 9. ročník Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Grand Prix Thailand. Festivalu se každoročně účastní mnoho pěveckých sborů z různých světových zemí. Největší zastoupení na festivalu má Thajsko, Indonésie, Filipíny a Malajsie. Na nadcházejícím ročníku se můžete těšit také na vynikající evropská tělesa.

Mezinárodní festival pěveckých sborů „Grand Prix Thailand” je rozrůstajícím se projektem, založeným v roce 2007. Festival získává na oblibě a v prostředí Jihovýchodní Asie si buduje výsadní pozici mezi dalšími podobnými projekty. Hlavní dramaturgickou osu festivalu tvoří sborová soutěž Grand Prix otevřená pro pěvecké sbory mnoha zaměření a kategorií, dále pak festivalové koncerty a sborové workshopy. Tyto aktivity jsou již tradičně pořádány v prostorách hotelu a kongresového centra Ambassador City Jomtien v letovisku Pattaya, provincii Chonburi situovaného na pobřeží nedaleko Bangkoku.

Každoročně je v rámci festivalu uskutečněn velký sborový projekt ve spolupráci s Bangkok opera foundation a Siam Philharmonic orchestra. Tématem nadcházejícího ročníku je Carl Orff – Carmina Burana. Za doprovodu Siam Philharmonic orchestra vystoupí mohutné festivalové sborové těleso, složené z festivalových sborů – zpěváků mnoha národností. Řízení koncertu se ujme skladatel a dirigent Somtow Sucharitkul – světově nejznámější umělec thajského původu a významný propagátor evropské hudební tradice v Jihovýchodní Asii. Koncert proběhne dne 21. července 2016 v Thailand Culture Centre v Bangkoku. Obdobné sborové koncerty jsou v regionu svým rozsahem a dramaturgií ojedinělé a navazují na úspěšná provedení symfonií Gustava Mahlera, Beethovenovy deváté symfonie, či rozsáhlých soudobých skladeb jako Reqiem for the Mother of songs Somtowa Sucharitkula.

Festival Grand Prix Thailand je pořádán ve spolupráci s Bangkok opera foundation a Siam Philharmonic orchestra.

Pro více informací kontaktujte
Mária Žilecká, manažerka festivalu Grand Prix Thailand 2016
M: +420 730 683 736, zilecka.production@gmail.com

Festa Musicale – choir festivals
+420 606 082 266
info@festamusicale.com
www.festamusicale.com