Program SPO 2019

Svátky města & Svátky písní 2019

Středa 29. 5.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00 Antikvariátní a knižní trhy
Sokolovna TJ Sokol Olomouc-Chválkovice

19:00 – 20:00 Koncert pěveckých sborů
Baiterek Choir (Almaty, Kazachstán)
Mixed Choir Sedyanka (Silistra, Bulharsko)
UCSI Chamber Choir (Kuala Lumpur, Malajsie)

Čtvrtek 30. 5.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00 Antikvariátní a knižní trhy
Sál Reduta, Moravská filharmonie Olomouc

11:00 – 13:00 Harmonia Iuvenalis – orchestry
mezinárodní soutěž mládežnických orchestrů
Horní náměstí

16:00 – 18:00 Koncerty – sborový zpěv
16:00 Saulgriezi (Riga, Lotyšsko)
16:30 Mixed Choir Sedyanka (Silistra, Bulharsko)
17:00 UCSI University Chamber Choir (Kuala Lumpur, Malajsie)
17:30 Atlantic Girls Choir (Newfoundland, Kanada)
18:30 – 20:10 Koncerty – orchestry
18:30 Orecchie Grandi (Rychnov nad Kněžnou, ČR)
19:00 Smiling String Orchestra (Hradec Králové, ČR)
19:30 Orchestr mladých Olomouckého kraje (Olomouc, ČR)
Moravské divadlo Olomouc

20:00 Ceny města Olomouce
Slavnostní předávání Ceny města Olomouce a Ceny za počin roku 2018.
www.cenamesta.cz
Letní kino Olomouc

20:30 Dáma na G4
New Street Band & Tancelář
autorská hudebně–taneční divadelní inscenace, propojující tanec, Pole Dance a swingový orchestr

Pátek 31. 5.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00 Antikvariátní a knižní trhy
FZŠ Komenium

18:00 Freskový sál Komenium – prohlídka
komentovaná prohlídka nově zrestaurovaného slavnostního sálu
(nutná registrace v Informačním centru města)
Sál Reduta, Moravská filharmonie Olomouc

10:00 – 14:30 Mundi Cantant – sborový zpěv
mezinárodní soutěž dětských pěveckých sborů
Horní náměstí

13:30 – 22:00 Doprovodný program
regionální vína, gastronomie a místní pivovary
16:00 Po stopách arcibiskupa Rudolfa Jana – prohlídka
komentovaná prohlídka v centru města s přiblížením městských dějin a vybraných památek souvisejících s arcibiskupem Rudolfem
(sraz účastníků před Moravským divadlem Olomouc)
13:30 – 15:00 ZUŠ Open – taneční obory
ZUŠ Iši Krejčího, ZUŠ Němčice nad Hanou, ZUŠ Žerotín, ZUŠ Zábřeh na Moravě, ZUŠ Šumperk, ZUŠ Hranice, ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov
15:30 – 16:00 Koncerty – sborový zpěv
15:30 Mixed Choir Sedyanka (Silistra, Bulharsko)
15:45 Saulgriezi (Riga, Lotyšsko)
16:00 – 16:30 Mundi Cantant – sborový zpěv
  Vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže dětských pěveckých sborů
16:30 – 18:10 Koncerty – sborový zpěv
16:30 Štývarův dětský sbor (Třinec, ČR)
16:50 Modrásci (Litoměřice, ČR)
17:10 Mládežnický sbor Karla Dvořáčka (Orlová, ČR)
17:30 IELEV 125th Year Children’s Choir (Istanbul, Turecko)
17:50 Altitudo (Liberec, ČR)
19:00 Inflagranti – smyčcové trio s kapelou
slavné melodie z klasiky, rocku i popu

20:15 Průvod ke cti sv. Pavlíny patronky města Olomouce
historický průvod centrem města s nasvícenými památkami a pěveckými sbory

Kostel sv. Mořice


21:00 Ludwig van Beethoven: Missa solemnis D dur op. 123
koncert v rámci oslav výročí 200. let inaugurace arcibiskupa Rudolfa Jana
účinkují:
Lucie Silkenová / soprán Český filharmonický sbor Brno
Markéta Cukrová / alt Petr Fiala / sbormistr
Tomáš Černý / tenor Moravská filharmonie Olomouc
Peter Mikuláš / bas Peter Valentovič / dirigent

Sobota 1. 6.

Dolní náměstí

9:00 – 18:00 Antikvariátní a knižní trhy
FZŠ Komenium

10:00 a 14:00 Freskový sál Komenium – prohlídky
komentované prohlídky nově zrestaurovaného slavnostního sálu
(nutná registrace v Informačním centru města)
Oranžérie, Smetanovy sady

10:00 – 18:00 Rudolf Jan: Muž, jehož srdce bilo pro Olomouc
výstava věnovaná osobnosti arcibiskupa Rudolfa Jana v rámci oslav výročí 200. let jeho inaugurace
Sál Reduta, Moravská filharmonie Olomouc

9:00 – 16:00 Mundi Cantant – sborový zpěv
mezinárodní soutěž mládežnických a dospělých pěveckých sborů

19:00 Závěrečný sborový koncert Svátků písní Olomouc
soutěž o Absolutního vítěze Mundi Cantant

Sál ANAG, Palác Bohemia

10:00 – 16:00 Mundi Cantant – pěvecké sbory
mezinárodní soutěž mládežnických a dospělých pěveckých sborů
Horní náměstí

10:00 – 18:00 Doprovodný program
řemeslný a regionální jarmark
regionální vína, gastronomie a místní pivovary
Geniator | Věda a technika na dosah – vědecké dílny
pokusy, hlavolamy, šifry a logické úlohy. deskové hry, 3D tiskárna
Studio Experiment – výtvarné dílny
tradiční výtvarné dílny olomoucké umělecké školy
Zachraňme Olomouc! – městská hraměstská hra pro jednotlivce, rodiny, či skupinky přátel každého věku, inspirovaná konceptem “book game”
Spolek Kováři Olomouckého kraje – řemeslné dílny
své umění předvedou členové spolku Kovářů Olomouckého kraje, kování společného díla, možnost kování pro děti
10:00 – 11:30 Cascabel – kejklířská dílna
doprovodný program s ukázkami cirkusových disciplín, animace a dílny pro děti i celou rodinu
18:00 Po stopách arcibiskupa Rudolfa Jana – prohlídka
komentovaná prohlídka v centru města s přiblížením městských dějin a vybraných památek souvisejících s arcibiskupem Rudolfem
(sraz účastníků před Moravským divadlem Olomouc)
Horní náměstí – hlavní program

10:00 – 12:00 Moravský den
ukázka moravské lidové kultury, Dětský folklorní soubor Hanáčci z Litovelska, zpěvák a harmonikář – Karel Kekeši z Prostějova Slavnostní předání ocenění významným představitelům moravské vědy, kultury, sportu a veřejného života za nominaci v anketě Osobnost Moravy.
14:00 – 16:30 ZUŠ Open – výtvarné obory
“Městský plenér” – ZUŠ Hranice, ZUŠ Miloslava Stibora, ZUŠ Šumperk, ZUŠ Uničov, ZUŠ Zábřeh
13:00 – 16:00 ZUŠ Open – hudební obory
13:00 Symfonický orchestr ZUŠ Šumperk
13:35 Sašaband ZUŠ Němčice na Hané
14:05 Miniband ZUŠ Litovel
14:30 Kytarový orchestr ZUŠ Uničov
15:00 Žesťové kvinteto ZUŠ Zábřeh a Smyčcový orchestr ZUŠ Zábřeh
15:30 Smyčcový orchestr ZUŠ Iši Krejčího
16:15 – 17:00 Koncerty – sborový zpěv
16:15 DPS Jiskřička (Praha, ČR)
16:30 Komorní sbor Florian (Jeseník, ČR)
16:45 DPS Primavera (Brno, ČR)
17:00 – 17:30 Mundi Cantant – sborový zpěv
vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže mládežnických a dospělých pěveckých sborů
18:00 – 19:10 ZUŠ Open – hudební obory
Big band Žerotín + Hudební institut
19:15 – 20:00 Cirkus LeVitare
žonglérská show Jana Hlavsy pro celou rodinu
balancování extrémně velkých předmětů na obličeji, vzduchem poletí pochodně, nože, šátky i dlouhé tyče, žonglování s míčky & vše s humornými komentáři

20:30 Sborové ro(c)kování
spirituály, písně skupin Beatles a Queen v podání Ars Brunensis, Komorního sboru Lenky Dohnalové–Mlynářové a spojených pěveckých sborů
účinkují:
Anna Jelínková / sólo Lenka Dohnalová / dirigent
Kristýna Daňhelová / sólo Milan Motl / dirigent
Oldřich Smysl / sólo Dan Kalousek / dirigent

21:30 Theatrum Pyrotechnicum
závěrečný scénický ohňostroj

Neděle 2. 6.

Smetanovy sady

16:00 Promenádní koncert v parku
zahájení sezóny promenádních koncertů

svatkymesta.olomouc.eu | festamusicale.com