Tisková zpráva SPO 2015a

Stáhnout tiskovou zprávu

Tisková zpráva Olomouc 28.4. 2015

SVÁTKY PÍSNÍ OLOMOUC 2015

Olomouc se opět rozezní sborovým zpěvem

Ve dnech 3. – 7. června 2015 se uskuteční 43. ročník Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky Písní Olomouc 2015. Festivalu se zúčastní celkově 39 sborů ze 7 zemí. Největší zastoupení na festivalu má Česká republika, ale můžete se těšit na vynikající sbory ze Slovinska, Lotyšska, Polska, Irska, Finska, Turecka a také Slovenské republiky.

Pro ty, kteří nemůžou být v Olomouci mají organizátoři připravené online přenosy a online soutěž o cenu publika, které budou probíhat během celého festivalu. www.festamusicale.com

Mezinárodní festival pěveckých sborů „Svátky Písní Olomouc“ je tradičním kulturním projektem již od roku 1972. Hlavní dramaturgickou osu festivalu tvoří sborová soutěž Mundi Cantant, největší sborová soutěž v České republice, festivalové koncerty pěvecký sborů, kulturní aktivity a doprovodní kulturní program. Festival prezentuje široké veřejnosti zahraniční i české sborové tělesa. 43. ročník festivalu nabídne publiku kromě tradičních festivalových aktivit jako jsou zahajovací koncert, soutěž o absolutního vítěze, koncertní maraton. Jedním z vrcholů festivalového programu je Open-Air koncert v pátek 5. 6. 2015 v 19:00 na Horní náměstí v Olomouci. Na koncertě vystoupí velké sborové těleso (nejméně 200 zpěváků – účastníků festivalu) za doprovodu kapely složené z lektorů a žáků Hudebního institutu v Olomouci.

Festival Svátky Písní Olomouc se koná pod záštitou ministra kultury České republiky, hejtmana Olomouckého kraje a primátora Statutárního města Olomouc.

Mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky Písní Olomouc je nezapomenutelnou kulturně-společenskou akcí pro sbory i diváky, která vytváří kulturní i osobní zážitky a vzpomínky všem zúčastněným. Velké množství účastníků se proto do Olomouce pravidelně rádo vrací.

Pro více informací kontaktujte
Mária Žilecká, manažerka festivalu Svátky Písní Olomouc 2015
M: +420 730 683 736, zilecka.production@gmail.com

Rezervace vstupenek na info@festamusicale.com nebo tel.: +420 606 082 266