Tisková zpráva SPO 2017

Stáhnout tiskovou zprávu

SVÁTKY PÍSNÍ OLOMOUC 2017

V Olomouci | 17. 5. 2017 

 

„Tradičně netradiční festival“
I letos se Olomoucí ponesou melodie z celé Evropy

 

Od středy 31. května do neděle 4. června 2017 se uskuteční 45. ročník mezinárodního festivalu pěveckých sborů „Svátky Písní Olomouc 2017“. Letošního ročníku se zúčastní celkem 33 sborů z 11 zemí světa. Kromě českých sborů se tedy můžete těšit i na sbory z Thajska, Jižní Koreje, Turecka, Kostariky, Ukrajiny, Islandu, Slovinska, Slovenska, Maďarska, či z Polska.

Mezinárodní festival pěveckých sborů „Svátky Písní Olomouc“, kulturní počin, jenž má v Olomouci tradici již od roku 1972, si za dobu své existence zachoval dramaturgickou strukturu, která nemá v porovnání s dalšími festivaly pěveckých sborů obdoby. Hlavní dramaturgickou osu festivalu tvoří sborová soutěž Mundi Cantant, která je největší sborovou soutěží v České republice. Významné budou i festivalové koncerty pěveckých sborů a bohatý doprovodný kulturní program rozprostřený po celém městě. Kromě toho se můžete těšit i na Zahajovací koncert festivalu, na kterém vystoupí sbory z Kostariky, Thajska a Jižní Koreje, Závěrečný koncert festivalu – soutěž o Absolutního vítěze, dětský den, výtvarné dílny a divadelní představení, či na koncerty souborů Katedry muzikologie Univerzity Palackého, jazzového vokálního souboru FourWay, kapely La Boujeau a Hudebního institutu.

Již potřetí také proběhne dramaturgické spojení festivalu se Svátky města Olomouce. Vrcholem spojeného festivalového programu je open-air koncert „Filharmonie ve světě opery“, který se uskuteční se v pátek 2. června 2017 v 19:00 hod. na Horním náměstí. Kromě slavných operních árií v podání Moravské filharmonie Olomouc a jejich hostů se pod taktovkou dirigenta Petra Vronského můžete těšit i na soutěžní sbory z Thajska a Islandu, které budou na provedení árií pěvecky spolupracovat.

Festival „Svátky Písní Olomouc“ se za 45 let své existence stal již nedílnou součástí olomoucké kulturní scény a oslovil mnoho hudebních příznivců z celé České republiky i ze zahraničí, o čemž svědčí mezinárodní účast nejen z řad pěveckých sborů.

Vstupenky na Zahajovací i Závěrečný koncert festivalu je možné si zakoupit v Informačním centru města Olomouce za symbolickou cenu 50 Kč.

Pro ty, kteří se nemohou festivalu osobně zúčastnit, máme připravené online přenosy a online diváckou soutěž o cenu publika – obojí bude probíhat během celého festivalu na webových stránkách festivalu www.festamusicale.com.

Pořadatelem festivalu je Festa Musicale, z.s., ve spolupráci s Festa Olomouc, s.r.o., Statutárním městem Olomouc a Unií českých pěveckých sborů.

 

Přijměte pozvání na náš festival a neváhejte se na nás obrátit v případě jakýchkoli nejasností.

 

Pro více informací:

Petra Trubinská | Manažerka PR & marketingu
marketing@festamusicale.com | +420 606 060 303 | www.festamusicale. com