Festivalové aktivity

Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Grand Prix Thailand

Významná a tradiční sborová soutěž v jihovýchodní Asii. V roce 2020, 13. ročník festivalu přináší několik novinek. Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Grand Prix Thailand je otevřena pěveckým sborům všech kategorií a zaměření.

 

 

Soutěž o Absolutního vítěze Grand Prix Thailand

Druhé kolo Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Grand Prix Thailand je bez rozdílu kategorie. O titul “Absolutní vítěz festivalu Grand Prix Thailand” se utká až pět nejlepších pěveckých sborů vybraných odbornou porotou.

 

 

 

Zahajovací koncert

Zahajovací koncert dává příležitost všem účastníkům společně vystoupit na jednom pódiu.

 

Vyhlášení výsledků soutěže

Před Soutěží o Absolutního vítěze Grand Prix Thailand budou vyhlášeny výsledky Mezinárodní soutěže pěveckých sborů Grand Prix Thailand.

 

 

 

Setkání zástupců uměleckých těles a poroty soutěže

Neformální setkání zástupců uměleckých těles, sbormistrů a dirigentů s porotou soutěže. Příležitost k získání okamžité zpětné vazby k soutěžním vystoupením.

 

Workshopy a masterclass

Workshopy zaměřené na aktuální témata sborového zpěvu a individuální masterclass pro sbormistry a pěvecké sbory vedené zahraničními lektory a přednášejícími odborníky.

 

Gala koncert v Bangkoku

Gala koncert se uskuteční v sále Thailand Culture Centre ve spolupráci s Bangkok Opera Foundation a Siam Philharmonics. Všechny přihlášené sbory mohou společně nastudovat a provést vokálně – instrumentální dílo. Program galakoncertu je uveřejněn na webu pořadatele (www.festamusicale.com).