Andrea Brown

Andrea Brownová vystudovala zpěv na RSAMD a po ukončení studií získala stipendium na Guildhall School of Music and Drama. Spolu s nejlepšími hudebními tělesy Velké Británie, kterými jsou například Academy of Ancient Music, Ex Cathedra nebo Chapelle du Roi, měla možnost nahrávat a vystupovat jako sopranistka.

Brownová je hudební ředitelkou Festivalu Chorus a spolu-dirigentkou The Fourth Choir, který nedávno prvně vystoupil na King’s place. Pravidelně spolupracuje i s dalšími sbory, například London Oriana Choir, North London Chorus nebo Voicelab. Přestože je v současné době na pracovní dovolené v Royal Academy of Music (Královské Akademii hudby), působí jako hudební ředitelka na Morley College. Při této pozici vedla průkopnické projekty s organizacemi jako BBC Singers, Southbank Centre, LPO, Voicelab nebo Komunitním sborem o 400 hlasech v Tippettově ‘A Child of Our Time’ v Royal Festival Hall.

Brownová také působí jako hudební ředitelka sboru Diversity, Komorního sboru Morley, Koruso a umělecká ředitelka mezinárodního festivalu Various Voices, který byl oceněn inspirujícím prvkem londýnskou Olympijskou Komisí 2012. Andrea je úspěšnou hlasovou trenérkou a spoluzakladatelkou oceňovaného programu Women Conductors @ Morley (Ženské dirigentky v Morley), který byl vytvořen za účelem povzbuzení, vzdělávání a podpory žen v dirigentské profesi.

Zpět