Ian Lim Kean Seng

Ian Lim Kean Seng, respektovaný člen mezi malajskými sborovými vedoucími a zpěváky, je také zakladatelem a uměleckým ředitelem sboru Dythrambic Singers a je současným dirigentem UCSI University Chorale, Komorního sboru Univerzity UCSI, Koncertního sboru Univerzity UCSI, sboru Phoenix Singers, One Voice Malaysia a Han Chiang Alumni Choir. Mnoho z těchto sborů získalo pod jeho vedením nezčetně ocenění a titulů na mezinárodních sborových soutěžích. Mezi nejvýznamnější úspěchy patří například: Absolutní vítěz na Busan Choral Festival 2008, Speciální ocenění poroty na Orientale Concentus 2008, Asijský vítěz na Asian Choir Games 2007 a mnoho dalších zlatých medailí a vítězných titulů.

Seng působí jako porotce na sborových a pěveckých soutěžích a je stále více vyhledávaným hlasovým odborníkem doma i v zahraničí. Lektoroval na mnoha kurzech, porotcoval v Singapuru, Bruneji a Macau a působil jako sbormistr Malajské Lyrické Opery v produkci “Tosca” a “The Merry Widow” a Malajského národního symfonického orchestru v představení Beethovenovy Symfonie č. 9. Dythyrambic Singers pod jeho vedením vystoupili na 2009 Světovém sborovém festivalu mládeže 2009 v Singapuru a na premiéře skladeb “The City and The Sea” 2010 v režii Erica Whitacre v Carnegie Hall, USA.

Od roku 2012 působí jako sborový vedoucí pro Malajskou filharmonii se kterou vystupuje ve spolupráci s renomovanými dirigenty: Marcello Rota (Tenor Andrea Bocelli Asia Tour 2013) , Arnie Roth (Final Fantasy I & II), Benjamin Zander (Mahler Symphony 2) , Fabio Mechetti (Opera – Carmen) a naposledy v lednu 2016 s Andreasem Delfem – Mozartův Requiem.

Jeho student reprezentovali Malajsii na Světovém mládežnickém sboru, Světovém komorním sboru, Mládežnickém sboru Asia Pacific, Asijském mládežnickém sboru, Asijském mládežnickém sboru for One a Indonéském mládežnickém sboru. V současné době působí jako profesor pěveckých a sborových aktivit na Univerzitě UCSI. Dříve působil na Univerzitě Malaya a na Malajském uměleckém institutu.

Zpět