Festivalové aktivity

Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Mundi Cantant

Jedna z nejvýznamnějších soutěží pěveckých sborů v českém i evropském měřítku. Za 45 let existence festivalu soutěží prošlo přes 3500 pěveckých sborů z mnoha zemí světa. V roce 2018, 46. ročník festivalu přináší několik novinek, zejména v systému soutěže „Mundi Cantant“. Soutěž je otevřena pro amatérské pěvecké sbory všech kategorií. Více podrobností naleznete v kapitole Soutěžní kategorie a pravidla. Soutěž proběhne v pátek 1. 6. 2018 (kategorie dětských sborů) a sobotu 2. 6. 2018 (kategorie mládežnických a dospělých sborů). Program soutěže je obrazem i zvukem přenášen online!

Soutěž o Absolutního vítěze festivalu

Druhé, postupové kolo soutěže „Mundi Cantant“ je vyhlášeno jako soutěž bez rozdílu kategorie. Do soutěže se kvalifikuje až 5 nejlépe hodnocených pěveckých sborů soutěže „Mundi Cantant“. Více informací naleznete v kapitole „Soutěž o Absolutního vítěze „Mundi Cantant“. Soutěžní večer je v sobotu 2. 6. 2018 zvukem i obrazem přenášen online!

Mezinárodní soutěž mládežnických orchestrů „Harmonia Iuvenalis”

46. ročník festivalu Svátky Písní Olomouc přináší novou soutěž mládežnických orchestrů. V českém měřítku se jedná o první projekt zaměřený na mládežnická tělesa v kategorii symfonických, komorních a smyčcových orchestrů. Bližší detaily naleznete v kapitole „Soutěžní kategorie a pravidla”. Soutěž proběhne ve čtvrtek 31. 5. 2018. Program soutěže je zvukem i obrazem přenášen online!

Přehlídka pěveckých sborů a orchestrů

Open-air přehlídka hudebních těles v historickém centru Olomouce, probíhá během každého festivalového dne. Všechny zúčastněné soubory jsou srdečně zvány k účasti. Všechna vystoupení jsou přenášena obrazem i zvukem online!

Zahajovací koncert festivalu

Zahajovací galakoncert festivalu za účasti pozvaných a vybraných těles, následovaný společenským setkáním účastníků. V rámci slavnostního večera vystoupí vítěz soutěže mládežnických orchestrů „Harmonia Iuvenalis”. Program večera je obrazem i zvukem přenášen online!

Festivalové koncerty

Společné koncerty zúčastněných pěveckých sborů a orchestrů ve městě Olomouci a okolí. Příležitost ke společnému vystoupení spolu s ostatními zúčastněnými soubory na samostatném koncertu.

Slavnostní vyhlášení výsledků a doprovodný program

Slavnostní vyhlášení výsledků sborové soutěže pod širým nebem s doprovodným programem pro účastníky festivalu na olomouckém Horním náměstí. Více v kapitole podmínky účasti.

Doprovodný program festivalu a Svátky & Svátky

Projekt Svátky & Svátky zahrnuje různorodou dramaturgii od klasické hudby, přes divadlo, dětský den, swingové tančírny, výstavy až po populární hudbu. „Svátky & Svátky” jsou dramaturgickým propojením festivalu Svátky Písní Olomouc a „Svátků města” statutárního města Olomouc. Program je otevřen pro účastníky festivalu i širokou veřejnost.

Workshop a masterclass

Workshopy zaměřené na aktuální témata sborového zpěvu a individuální masterclass pro sbormistry a pěvecké sbory vedené českými, zahraničními lektory a přednášejícími odborníky. Více informací v podmínkách účasti.

Setkání sbormistrů s porotci soutěže

Neformální setkání zástupců uměleckých těles, sbormistrů a dirigentů s porotou soutěží. Příležitost k získání okamžité zpětné vazby k soutěžním vystoupením. Více informací v podmínkách účasti.

Diskotéka pro dětské sbory

Animovaný program a diskotéka pro dětské sbory.

Závěrečný večírek zúčastněných sborů

Animovaný program a večírek pro mládežnické a dospělé sbory.

Online soutěž o cenu publika

Většina festivalových aktivit je přenášena obrazem i zvukem online. Diváci online přenosů mohou prostřednictvím internetového hlasování vybrat nejoblíbenější pěvecký sbor či orchestr, který tak může vyhrát Cenu publika.

Open -­ air koncert

Atraktivní open – air koncert je společným dílem Svátků Písní a Svátků Města. Nabízí účastníkům festivalu příležitost ke společnému nastudování programu a jeho provedení v historickém centru Olomouce za účasti více než 5000 diváků!