Festivalové aktivity

Mezinárodní soutěž pěveckých sborů Mundi Cantant

Jedna z nejvýznamnějších soutěží pěveckých sborů v českém i evropském měřítku. Za 47 let existence festivalu soutěží prošlo přes 3500 pěveckých sborů z mnoha zemí světa. Soutěž je otevřena pro amatérské pěvecké sbory všech kategorií. Soutěž proběhne v pátek 5. 6. 2020 (kategorie dětských sborů) a sobotu 6. 6. 2020 (kategorie mládežnických a dospělých sborů). Program soutěže je obrazem i zvukem přenášen online!

 

Soutěž o Absolutního vítěze festivalu

Druhé, postupové kolo soutěže „Mundi Cantant“ je vyhlášeno jako soutěž bez rozdílu kategorie. Do soutěže se kvalifikuje až 5 nejlépe hodnocených pěveckých sborů soutěže „Mundi Cantant“. Soutěžní večer je v sobotu 6. 6. 2020 zvukem i obrazem přenášen online!

 

 

Mezinárodní soutěž mládežnických orchestrů „Harmonia Iuvenalis”

48. ročník festivalu Svátky Písní Olomouc přináší druhý ročník nové soutěže mládežnických orchestrů. V českém měřítku se jedná o první projekt zaměřený na mládežnická tělesa v kategorii symfonických, komorních a smyčcových orchestrů. Soutěž proběhne ve čtvrtek 4. 6. 2020. Program soutěže je zvukem i obrazem přenášen online!

 

Přehlídka pěveckých sborů a orchestrů

Open-air přehlídka hudebních těles v historickém centru Olomouce, probíhá během každého festivalového dne. Všechny zúčastněné soubory jsou srdečně zvány k účasti. Všechna vystoupení jsou přenášena obrazem i zvukem online!

 

 

Festivalové koncerty

Společné koncerty zúčastněných pěveckých sborů a orchestrů ve městě Olomouci a okolí. Příležitost ke společnému vystoupení spolu s ostatními zúčastněnými soubory na samostatném koncertu.

 

 

 

Slavnostní vyhlášení výsledků a doprovodný program

Slavnostní vyhlášení výsledků sborové soutěže pod širým nebem s doprovodným programem pro účastníky festivalu na olomouckém Horním náměstí.

 

 

 

Doprovodný program festivalu Svátky & Svátky

Projekt Svátky & Svátky zahrnuje různorodou dramaturgii od klasické hudby, přes divadlo, dětský den, swingové tančírny, výstavy až po populární hudbu. „Svátky & Svátky” jsou dramaturgickým propojením festivalu Svátky Písní Olomouc a „Svátků města” statutárního města Olomouc. Program je otevřen pro účastníky festivalu i širokou veřejnost.

 

 

Workshopy a masterclass

Workshopy zaměřené na aktuální témata sborového zpěvu a individuální masterclass pro sbormistry a pěvecké sbory vedené českými, zahraničními lektory a přednášejícími odborníky.

 

Setkání sbormistrů s porotci soutěže

Neformální setkání zástupců uměleckých těles, sbormistrů a dirigentů s porotou soutěží. Příležitost k získání okamžité zpětné vazby k soutěžním vystoupením.

 

 

 

Diskotéka pro dětské sbory

Animovaný program a diskotéka pro dětské sbory.

 

 

 

 

Závěrečný večírek zúčastněných sborů

Animovaný program a večírek pro mládežnické a dospělé sbory.

 

 

 

 

Online soutěž o cenu publika

Většina festivalových aktivit je přenášena obrazem i zvukem online. Diváci online přenosů mohou prostřednictvím internetového hlasování vybrat nejoblíbenější pěvecký sbor či orchestr, který tak může vyhrát Cenu publika.

 

Open -­ air koncert

Atraktivní open – air koncert je společným dílem Svátků Písní a Svátků Města. Nabízí účastníkům festivalu příležitost ke společnému nastudování programu a jeho provedení v historickém centru Olomouce za účasti více než 5000 diváků!