Dan Kalousek

Po maturitě na gymnáziu vystudoval konzervatoř v Brně v oboru kompozice a dirigování. Obor dirigování orchestru pak absolvoval na Hudební fakultě JAMU Brno.

V letech 2006-2008 studoval na Hochschule für Musik und Theater Leipzig a Weimar, v rámci mistrovských kurzů se setkal s dirigenty Kurtem Masurem, Fabiem Luisim či Zsoltem Nagym.

Od roku 2000 pracuje jako sbormistr Ars Brunensis. S tímto tělesem provedl řadu koncertů po Evropě. Jakožto dirigent spolupracoval a spolupracuje s českými i zahraničními tělesy. S filharmonickými i komorními orchestry, např. Moravská filharmonie Olomouc, Czech Virtuosi, sbory, např. Jenaer Madrigalkreis, Bohemiachor, Brněnský akademický sbor a divadly, např. Národní divadlo Moravskoslezské, Divadlo F.X. Šaldy, Slovensko narodno gledališče Maribor, Walensse-Buhne.

Pracoval na projektech s mnoha význačnými umělci, např. s Vladimírem Franzem, Jiřím Pavlicou.

Jako dirigent i hudební režisér pracuje na nahrávání filmové a scénické hudby pro přední české divadelní scény, rozhlas, televizi i pro zahraniční produkce. Natočil množství nahrávek, především skladeb soudobých autorů, pro nakladatelství Naxos, Vienna Modern Masters, Supraphon, Capstone records, Querstand a další.

Zpět