Andrea Brown

Andrea Brown je britská dirigentka a sbormistryně. Andrea organizuje oceňované festivaly a koncertní turné po celém světě s řádnou dávkou ducha, vitality a hudební poctivosti.

Je také hudební ředitelkou a zakladatelkou profesionálních uskupení Tippett Voices, Esterhazy Singers, The Festival Chorus a vedlejším dirigentem sborů The Fourth Choir, North London Chorus a ENO Community Chorus. V září 2018 vedla sbor Tippett Voices při premiéře díla Memorial autorky Jocelyn Pook v Barbican Centre v Londýně – tento koncert byl oceněn dvěma pětihvězdičkovými recenzemi.

Andrea je zastupující vedoucí sborového dirigování na Royal Welsh College of Music and Drama, kde vede a vyučuje magisterský program. Donedávna byla ředitelkou Katedry hudby na Morley College, kde jejími kurzy prošlo až 5000 studentů ročně. Andrea spoluzaložila oceňované programy s názvem Ženské dirigentky (Women Conductors) a Vlnová délka (Wavelength) k podpoře, vzdělávání a propagaci žen v dirigentské profesi.

Jakožto aktivní členka Asociace britských sbormistrů předsedá porotám na soutěžích ve sborovém zpěvu a vede mistrovské kurzy pro sbory a dirigenty v Británii, Evropě a jihovýchodní Asii. Během svého studia sbormistrovství získala Andrea cenu Alana Kirbyho za vedení sboru v Royal Academy of Music a stipendia pro postgraduální studium zpěvu na Guildhall School of Music and Drama.

Zpět