Jakub Martinec

Jakub Martinec je vedoucí sborových aktivit na Memorial University of Newfoundland v Kanadě, zakládajícím ředitelem the Atlantic Boychoir (Atlantický chlapecký sbor) – prvního provinčního chlapeckého sboru v Kanadě a ředitelem a dirigentem National Boychoir of Canada (Národního chlapeckého sboru Kanady).

Dr. Martinec je držitelem titulu Ph.D. v hudebním vzdělávání z University of Western Ontario a jeho výzkum se soustředí na srovnání Evropských a Severoamerických pohledů na dirigování sboru a také na zkoumání rané České sborové literatury a na pedagogické strategie při vyučování adolescentních mladíků.

Jakub Martinec se narodil v ČR, byl dirigentem chapeckého sboru Boni Pueri v letech 2000-2010, založil Český chlapecký sbor, kde působil jako umělecký vedoucí (2010-2014), natáčel pro národní TV i rozhlas a režíroval několik různých CD a DVD – například jeho záznam Brittenovy Slavnosti Koled získal cenu Nahrávka měsíce od Londýnského Classical Music Web v roce 2004. Jeho nejnovější CD obsahující Rutterovo mistrovské dílo Gloria vyšlo v říjnu 2018.

Na jaře 2019 byl Dr. Martinec hostujícím sbormistrem v operní produkci Donizettiho L’Elixir d”Amour (Nápoj lásky) v čínském Čcheng-tu, objel Anglii a Francii během evropského koncertního turné s Atlantic Boychoir a uvedl známou vokální skupinu “The Swingles” během série koncertů chlapeckých sborů v St. John’s v Kanadě.

Zpět